Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie woblerów
Autor Wiadomość
Tomek O 

Wysłany: 2011-01-14, 04:18   Malowanie woblerów

Wasze sugestie dotyczące najlepszych sposobów na malowanie woblerów.

jendrek

Wysłany: 2011-01-14, 20:31   

Tomku kiedyś robiąc tego typu wabiki używałem lakieru nieokreślonej marki do pokrywania elementów drewnianych w modelarstwie, dzisiaj pewnie jest cała gama lakierów. Zaznaczam, że mój wytwór był robiony na własny użytek. Do tego stosowałem różne sreberka z paczek po papierosach a farby typowo artystyczne do malowania płócien. Oczywiście wszystkie prace były wykonane tylko ręka przez nanoszenie farb gąbkami, pędzelkami a wykończenie za pomocą kąpieli. Ustawianie sterów wanna a po tej operacji Łabuńka :-)

Przy jednym takim teście, kilera zżarł mi szczupak . :evil:

flytiers7

Wysłany: 2011-01-15, 12:59   

Jeżeli wobki mają być efektowne i estetyczne to tylko aerograf. Sam jednak wiesz, że ładny pstrągowy wobler nie znaczy jeszcze skuteczny; ważniejsza od ubarwienia jest praca i oczywiście gdzie stanąć i jak poprowadzić ;-) Pozdrawiam. ps. jak tam efekty na tajnej rzece którą pokazałeś mi przed JLB :?:

Tomek O 

Wysłany: 2011-01-15, 13:33   

Moje 38 i 44,mój serdeczny kolega 37 i 60. Wycyckał mnie na wodzie , którą mu pokazałem ! :mrgreen:

flytiers7

Wysłany: 2011-01-16, 17:08   

ładne rybki, pilnuj tej wody przed różną sfołoczą typu zasłużeni działacze itp... pożeraczami 40-staków... :mrgreen: pozdrawiam

Tomek O 

Wysłany: 2011-01-16, 20:02   

:-D Oki !
pozdrawiam

Grzegorz

Wysłany: 2011-01-21, 15:12   

Proszę o zprecyzowanie kogo dotyczy "sfołocz itp." i czy "sfołocz działacz" to np.Prezes SCR czy napewno dotyczy to wędkarzy, przepraszam ale trochę mnie to ruszyło

Pozdrawiam

jendrek

Wysłany: 2011-01-21, 19:29   

Grzegorz napisał/a:
czy "sfołocz działacz" to np.Prezes SCR

Grzegorzu to jest pytanie czy stwierdzenie ?
Jak pytanie to co ja mam z tym wspólnego ?

Grzegorz

Wysłany: 2011-01-24, 09:05   

Przepraszam, nie chciałem nikogo urazić, a w szczególności Prezesa SCR ale flytiers7 uogólnił "sfołocz działacz , sfołocz itp"
Nie mam nic przeciwko tajnym mjescówkom, każdy pewniie takie ma , ale inny wędkarz na tym łowisku to odrazu " sfołocz"
Czy "sfołocz itp" to wędkarze przyjezdni z innych okręgów.
Przyjężdżam na Roztocze od sześciu lat na zawody "Pstrąg Roztocza" ,SCR i dwa może trzy razy w roku
i nie zabrałem i nie pożarłem żadnej ryby.
Myślę, że wyjaśniłem o co mi chodziło, dalej będę deptał brzegi rzek Roztocz rozmawiał i pozdrawia każdego napotkanego kolegę wędkarza

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam
Grzesiek z Piaseczna

jendrek

Wysłany: 2011-01-24, 09:14   

Nic się Grzegorzu nie stało i przyjeżdżaj ile chcesz jak będzie trzeba to sam Ci zdradzę parę fajnych miejscówek choć w dzisiejszych czasach i przy dzisiejszej mobilności i rozwiązaniach technicznych takie miejscówki nie istnieją :-D
Serdecznie pozdrawiam
Andrzej

flytiers7

Wysłany: 2011-01-24, 09:33   

Grzegorz spoko, źle zinterpretowałeś mego posta. Nie dotyczył on ani wędkarzy przyjeżdżających na Roztocze ani żadnej z rzek Roztocza. Tomek i osoby zainteresowane wiedzą o co w nim chodzi. Pozdrawiam.

Grzegorz

Wysłany: 2011-01-24, 10:08   

Takiej odpowiedzi się spodziewałem,dziękuję, a wracając do głównego tematu mam pytanie:
czy malujecie i posypujecie woblery brokatem i czy wabią czy raczej odstraszają ryby( pstrągi)

Pozdrawiam Grzesiek

jendrek

Wysłany: 2011-01-24, 21:31   

Grzegorz napisał/a:
woblery brokatem

Jest to jakiś sposób lecz według mojego zdania nie najlepszy. Przy takiej technice aby otrzymać elegancki produkt to musisz nawalić sporo lakieru. Fajniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnej tkaniny która w znakomity sposób imituje rybią, drobną łuskę.Jest jeszcze stary wypróbowany sposób, oklejanie ozdobną, pokrytą odpowiednią fakturą folią z opakowań z papierosów. Mówiąc szczerze dużo kiedyś łowiłem na woblery ale najlepiej mi się sprawdzały o barwach bardzo stonowanych, jedyny wobler o wściekłych kolorach jaki chętnie używałem był RH biało- czerwony, taka flaga, pół na pół. Dzisiaj sprawdza mi się taki strimer, którego tu gdzieś na forum prezentowałem.
Pozdrawiam.

xnt 

Wysłany: 2011-01-25, 07:56   

Z doświadczenia wiem, że pstrągi nie lubią krzykliwych kolorów. Teraz sprawdza mi się imitacja ciernika, ważne tez żeby wobler chodził tak jak trzeba. Pozdrawiam

bosy 

Wysłany: 2011-01-26, 12:45   Malowanie

Chciałbym zapytać kolegów jakiego lakieru używacie do malowania woblerów? Ostatnio wystrugałem sobie kilka korpusów z lipy i nie wiem jakiego lakieru użyć. Lakier Nitro który mam zmienia mi kolor srebrnego woblera na żółtawy! Chce tego uniknąć! Czym go potraktować?

Odpowiedz do tematu